Riadenie firmy pomocou spoľahlivého softvéru prináša množstvo výhod. Vaša firma dokáže automatizovať množstvo procesov, skrátiť tak čas strávený na rôzných úlohách, alebo napríklad môžete získať prehľad o momentálnej situácii vďaka reportingu.

Čo je to cloud?                                                                                      

V jednoduchosti, cloud je úložisko dát na externých serveroch, ktoré sú prepojené internetom. Tak Vaša firma nemusí držať svoje vlastné úložisko na fyzických zariadeniach.

Čo je ERP?

Enterprise resource planning(ERP) je systém, ktorý slúži na riadenie podniku a vykonávanie mnohých procesov naprieč firmou. Je to “mozog” firmy a komplexné riešenie, ktoré zastrešuje mnohé procesy od fakturácie, až po skladové hospodárstvo.

Čo sa teda stane, ak tieto dva pojmy spojíme dokopy?

Časy on-premise riešení pomaly, ale isto končia a čím ďalej, tým viac firiem spoznáva výhody cloudu. Vďaka cloudovým riešeniam odpadne firme množstvo starostí. Napríklad je to údržba hardware, o ktorú sa môže postarať Váš poskytovateľ cloudovej služby. Pravideľná aktualizácia sytému dokáže taktiež pomôcť firme držať krok s dobou.

Nové business modely

Firmy po celom svete rozoznávajú potrebu transformovať svoj business na to, aby stíhal technologickému pokroku. S rozvíjajúcim sa web3 firmy genrujú obrovské zisky z NFT projektov, alebo umožňujú platby pomocou kryptomien.

Aj to sú príklady toho, ako vytvoriť nové príležitosti pre vaše podnikanie. Pre väčšinu firiem je toto však ešte vzdialená budúcnosť a možno by ste chceli skúsiť digitálnu transformáciu trochu inak. Ak hľadáte možnosti, ako ponúknuť svojím zákazníkom viac, cloudové riešenia umožňujú prechod na nové business modely. Hillrom vďaka SAP S/4 HANA Cloud ponúka medicínske zariadenia s business modelom product-as-a-service (PaaS).

RISE with SAP nám ponúka možnosti v uplatnovaní nových stratégií, aby sme sa mohli adaptovať na rýchlo meniace sa potreby nemocníc.

Sven Krause, Chief Information Officer, Hillrom Holdings Inc

Umelá inteligencia na vzostupe

Umelú inteligenciu už asi nemusíme predstavovať. Pre firmy zohráva dôležitú úlohu vo viacerých odvetviach. Či už je to automatizácia, alebo prispôsobovanie dát na jednotlivých zákazníkov, dokáže nám v mnohých smeroch uľahčiť život.

Čo však dokáže v kombinácii s výkonným ERP riešením, je predpovedať budúcnosť. Áno, čítate správne, AI je schopná na základe dát vo vašom ERP predpovedať napríklad nedostatky alebo oneskorenia dodávky niektorých produktov. Taktiež pomáha pri plánovaní a poskytuje projekcie dát v budúcnosti vďaka viac ako 700 reportom v ERP.

Pre firmy je preto jednoduchšie predísť určitým problémom, ešte predtým, ako sa vyskytnú.

Bezpečnosť nadovšetko

Tak ako je bezpečnosť dôležitá pri práci, tak aj pri narábaní s dátami firmy, či zákazníkov. Sú to citlivé údaje, ktoré by mohli firme vytvoriť nepríjemné problémy. Ak riešite svoje ERP on-premise, musíte si tieto dáta strážiť sami a pravideľne sa uisťovať, že je o ne dobre postarané.

S kvalitným partnerom a moderným cloudovým riešením sa môžete tejto povinnosti zbaviť. Jednoducho nechajte svoje dáta v bezpečí na cloudových serveroch SAPu, kde sa o ich bezpečnosť starajú skúsení odborníci. A nie je ich málo!

Ak máte pocit, že firma by mohla vykonávať úlohy rýchlejšie či jednoduchšie, alebo chcete predísť problémom, ešte predtým ako nastanú, cloudové ERP riešenie by mohlo byť pre vás vhodný nástroj.

Pomocou umelej inteligencie predpovedie vašej firme zaručia to, že Vás už nič neprekvapí.

Ak však chcete Vy prekvapiť svojich zákazníkov a ponúknuť im nové možnosti, ako s Vami spolupracovať, niektoré moderné business modely sú na to stvorené.

S cloudom jednoducho dostane Váš business “nový dych” a pripraví sa na budúcnosť.

Prečítajte
si ďalej

BLOG

SAP Business ByDesign @#)%

SAP Business ByDesign – Čo je nové 2305

Čitať ďalej
Prekážky produktivity v práci

Prekážky produktivity: Prečo nie sme dostatočne produktivní?

Čitať ďalej
MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY?

KONTAKTUJTE NÁS