Blockchain nie je len technológia, na ktorej stojí svet kryptomien. Ale pomôže spoznať rybára, ktorý chytil vášho tuniaka.

Vďaka Blockchain môžete odsledovať odkiaľ prišiel vaš tuniak, kde cestoval, s kým bol a čo stíhol za tu celu cestu. Iba jedným klikom sa možete dozvedieť celý príbeh vašho jedla.

Blockchain nie je len technológia, na ktorej stojí svet kryptomien.

Už dnes umožňuje úplne nový typ služieb pre vás, ak máte radí napríklad steak z tuniaka. Priamo v obchode si dokážete najsť celý „životopis“ toho tuniaka. Vďaka blockchainu sa môžete pozrieť nielen to odkiaľ pochádza a akú mal cestu, ale aj všetky informácie o rybárovi, ktorý vám ho chýtil.

Celý tento postup viete pomocou svojho smartfónu zistiť jednoduchým naskenovaním QR kódu na obale daného výrobku. QR kód vám prezradí akú cestu mal daný produkt, aká bola veľkosť celej ryby, z ktorej mäso pochádza, či presné miesto, kde bola chytená. Taktiež viete zistiť informácie o rybároch a aj dĺžku času, ktorú rybár strávil na mori. QR kód vám prezradí aj podrobnosti o udržateľnosti a férovom obchode ako aj čerstvosť, či zdravotnú bezchybnosť potraviny.

Bumble Bee Foods, spoločnosť, ktorá s touto službou prišla, využíva technológiu SAP Cloud platform Blockchain.

„Sme schopní sledovať rybu od okamihu, keď je chytená, až po jej putovanie po celom svete k zákazníkovi. Doslova rozprávame príbeh o každom tuniakovi,“ potvrdil Tony Costa, technologický riaditeľ Bumble Bee Foods.

Týmto spôsobom chce spoločnosť zabezpečiť transparentnosť voči zákazníkom a tak im zaručiť čerstvosť rýb a uistiť ich, že ryby boli chytené v súlade so záväzkami voči udržateľnému rybolovu.

Vďaka blockchainu môžu firmy uchovávať údaje a vytvárať históriu dodávateľského reťazca bezpečne a odolávať tým falšovaniu informácií. Tento spôsob je bezpečný, pretože je neporušiteľný a overiteľný.

Danné riešenie umožňuje podnikom vyvíjať si vlastné alebo prispôsobovať existujúce riešenia v mnohých odvetviach a oblastiach podnikania.

Prečítajte
si ďalej

BLOG

SAP Business ByDesign @#)%

SAP Business ByDesign – Čo je nové 2305

Čitať ďalej
Prekážky produktivity v práci

Prekážky produktivity: Prečo nie sme dostatočne produktivní?

Čitať ďalej
MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY?

KONTAKTUJTE NÁS