Dnes už pomocou Blockchain môžte spoznať rybára, ktorý chytil vášho tuniaka: Blockchain nie je len technológia, na ktorej stojí svet kryptomien. Vďaka Blockchain môžete odsledovať, kde presne bola ryba chytená, kto ju chytil a mnoho iných detailov o celom procese.

Celý tento postup viete pomocou svojho smartfónu zistiť jednoduchým naskenovaním QR kódu na obale daného výrobku. QR kód vám prezradí akú cestu mal daný produkt, aká bola veľkosť celej ryby, z ktorej mäso pochádza, či presné miesto, kde bola chytená. Taktiež viete zistiť informácie o rybároch a aj dĺžku času, ktorú rybár strávil na mori. QR kód vám prezradí aj podrobnosti o udržateľnosti a férovom obchode ako aj čerstvosť, či zdravotnú bezchybnosť potraviny.

Bumble Bee Foods, spoločnosť, ktorá s touto službou prišla, využíva technológiu SAP Cloud platform Blockchain. „Sme schopní sledovať rybu od okamihu, keď je chytená, až po jej putovanie po celom svete k zákazníkovi. Doslova rozprávame príbeh o každom tuniakovi,“ potvrdil Tony Costa, technologický riaditeľ Bumble Bee Foods. Týmto spôsobom chce spoločnosť zabezpečiť transparentnosť voči zákazníkom a tak im zaručiť čerstvosť rýb a uistiť ich, že ryby boli chytené v súlade so záväzkami voči udržateľnému rybolovu.

Vďaka blockchainu môžu firmy uchovávať údaje a vytvárať históriu dodávateľského reťazca bezpečne a odolávať tým falšovaniu informácií. Tento spôsob je bezpečný, pretože je neporušiteľný a overiteľný.

Prečítajte
si ďalej

BLOG

img1

Prečo sa môže ERP stať tajnou zbraňou pri zotavovaní sa z následkov pandémie?

Čitať ďalej
img1

Aké dôležité je IT pre vaše podnikanie?

Čitať ďalej
MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY?

KONTAKTUJTE NÁS