Aké dôležité je IT pre vaše podnikanie?

V posledných rokoch zažíva IT obrovský rozmach v každej oblasti nášho každodenného života. Jednou z týchto oblastí je aj business a jeho rast, ktorý by sa v dnešnej dobe bez informačných technológií len ťažko vedel posúvať ďalej a rásť.

IT je zohráva dnes dôležitú úlohu už aj v takých oblastiach ako je rastlinná a živočíšna výroba. Farmári a poľnohospodári už dnes využívajú informačné technológie na to aby mohli monitorovať a prípadne napraviť technické chyby v ich strojoch alebo môžu pomocou technológií riadiť svoje finančné plánovanie.

Dnešný vzorec pre fungovanie podnikania je relatívne jednoduchý. Inovácia pomocou informačných technológií. To znamená, že jeden z prvých krokov, ktoré vykonajú startupy pri zakladaní svojich spoločností je, že do svojho teamu nájdu práve IT profesionálov, ktorí sa o tento inovatívny rast môžu postarať. Bez IT jednoducho business už nedokáže fungovať správne.

5 dôvodov pre zrýchlený rast podnikania

1. IT nám poskytlo nástroje pre riešenie komplexných problémov?

Či už je to hardware, ktorý nám umožňuje rýchlejšie spracovanie dát v kombinácii s inteligentnými aplikáciami, ktoré nám môžu napríklad pomôcť s organizáciou úloh, alebo je to možnosť získavania informácií oveľa jednoduchšie, všetky tieto IT nástroje nám pomáhajú zefektívniť podnikanie a jeho rast.

2. IT dovoľuje podnikom vykonávať lepšie rozhodnutia

Je jasné, že dobré rozhodnutia v podnikaní sú založené na kvalitnom prieskume trhu. Vďaka technológiám vieme dnes zapojiť potenciálnych zákazníkov do video hovoru a zistiť čo si myslia o produkte, vieme vďaka sociálnym sieťam  preskúmať verejnú mienku, či vytvoriť online dotazník, ktorý, keď sa spýtame správne otázky, nám dá odpovede na to, aby sme mohli vykonať to správne rozhodnutie.

3. IT zvyšuje výkonnosť marketingových kampaní

Všetci veľmi dobre poznáme aký vyčerpávajúci vie byť hovor s reprezentantom zákazníckej podpory (ak sa mu vôbec dovoláme). No informačné technológie poskytujú rady nástrojov na automatizáciu odpovedí, rýchlejšie vyhľadávanie informácií na stránke, či pochopenie zákazníkových potrieb.

4. IT a zákaznícka podpora

Všetci veľmi dobre poznáme aký vyčerpávajúci vie byť hovor s reprezentantom zákazníckej podpory (ak sa mu vôbec dovoláme). No informačné technológie poskytujú rady nástrojov na automatizáciu odpovedí, rýchlejšie vyhľadávanie informácií na stránke, či pochopenie zákazníkových potrieb.

5. IT zefektívnilo manažment zdrojov

Vďaka cloudu sa môže ktorýkoľvek zamestnanec dostať k potrebným dátam z akéhokoľvek miesta. Jednoducho mu stačí pár klikov na to, aby našiel dôležité dáta pre svoju prácu.

Ako to vlastne celé začalo?

Ľudská rasa bola vždy inovatívna, no väčšinu 20 storočia sme sa vyvíjali viac menej pomalým a stabilným tempom. Väčšinou to boli géniovia a „najväčšie mozgy,“ ktoré vyvíjali nové vynálezy a prichádzali s tými najväčšími inováciami. Verejnosť neskôr tieto vynálezy prebrala a adaptovala sa na ne.

Ešte v 80. rokoch 20. storočia sa klasická firma zaobišla bez výrazných inovácií. Business vedel fungovať na báze overeného business modelu a tak vytvárať profit. Nekládol sa až taký veľký dôraz na efektivitu práce.

Veľa sa zmenilo, keď sa 6. augusta 1991 dostal World Wide Web medzi širokú verejnosť. V tomto čase nebola takmer žiadna zmienka v médiách o nejakom internete a mnohí ani nevedeli, že internet existuje. No postupom času ku koncu storočia sa stal internet populárnym nástrojom.

Ako inovácie ovplyvnili business?

Informačné technológie sú základom pre inováciu podnikania. Inovácie nám umožňujú vytvárať inteligentnejšie aplikácie, rýchlejšie spracovávať dáta či distribuovať informácie pre oveľa širšie publikum. Jednoducho inovácie pomáhajú zefektívniť všetky procesy vo firme.

Tu je niekoľko príkladov ako informačné technológie inovujú business ako ho poznáme dnes:

  • Online shopping je efektívnejší ako nakupovanie v obchode.
  • Digitálny marketing je efektívnejší a lacnejší ako marketing v televízii, printe, či rádiu.
  • Sociálne siete sú pohodlnejšie ako spoznávanie ľudí v kluboch a podnikoch.
  • Cloud je efektívnejší ako privátne počítačové siete.

 

Inovácie sú budúcnosť, a budúcnosť je dnes!

Cieľom podnikania je vytváranie profitov a pridanej hodnoty. Inovácie toto všetko umožňujú a umožňujú to rýchlejšie a efektívnejšie. V tomto článku ste videli len niekoľko jednoduchých príkladov ako práve technológie pomáhajú podnikom zlepšovať sa v mnohých oblastiach. Týchto oblastí je však omnoho viac a my veríme, že technológie budú len napredovať.

Prečítajte
si ďalej

BLOG

SAP Business ByDesign @#)%

SAP Business ByDesign – Čo je nové 2305

Čitať ďalej
Prekážky produktivity v práci

Prekážky produktivity: Prečo nie sme dostatočne produktivní?

Čitať ďalej
MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY?

KONTAKTUJTE NÁS