Každodenné úlohy riaditeľa vo firme častokrát presahujú schopnosti “obyčajného” človeka. Stáva sa aj Vám, že ste vo firme obchodníkom, finančným expertom a niekedy aj upratovačkou?

Veľa riaditeľov to má podobne, a preto je extrémne dôležité vedieť si zorganizovať svoj čas a zvýšiť svoju efektivitu na maximum.
Pripravili sme pre vás “one more” techniky na zlepšenie sústredenosti a efektivity v práci.

Jedna emócia

Nech si každý hovorí čo chce, no my ľudia sa rozhodujeme pomocou emócií neustále. V biznis sa hovorí často o tom, ako by sme mali robiť informované a racionálne rozhodnutia, ale zamysleli ste sa niekedy nad tými svojimi?

Oslobodiť svoju myseľ od neustáleho stresu pomocou techník ako meditácia, dokáže vytvoriť v hlave priestor pre nové pozitívne emócie. Zbaví od starých emócií, ktoré udržiavajú myseľ zaneprázdnenú a paralyzovanú od skutočne produktívnych úloh môže byť niekedy náročná úloha. Pre ľudský mozog je preto dôležité reflektovať na svoje emócie a uvoľniť tak priestor práve tým novým.

Jeden sen

Snívame o úspechu, dobrých vzťahoch v rodine, či zážitkoch, ktoré nám svet ponúka. Ak sny podceníme, prípadne nesnívame dostatočne, produktivitu tým ovplyvňujeme viac ako si myslíme. Naša myseľ si pomocou snov vytvára obraz o budúcnosti (najmä ten pozitívny). Ak nesnívame, tieto myšlienky sa upínajú na minulosť, ktorá nás brzdí v ďalšom pokroku.

Produktivita našej práce spočíva v tom, ako veľa energie cítime v danom pracovnom období. Vďaka snom a predstave lepšieho zajtrajšku dokážeme mozog napumpovať energiou a tak prefíkane prinútiť samých seba k vyššej efektivite a výkonú v práci a osobnom živote.

Jeden zvyk

Denne vykonávame nespočetne veľa procesov, ktoré sú automatizované a tvorené rutinnými rituálmi a návykmi.

Analýzou našich aktuálnych návykov vieme posúdiť, ako veľmi efektívny je náš bežný deň. James Clear návyky vo svojej knihe Atomic Habits opisuje ako „drobné (atómové) zmeny v každodennom živote, ktoré môžu byť pozitívne (napríklad šport) alebo aj negatívne (scrollovanie sociálnych sietí)„.

Upravujte svoje návyky pravidelne, posúvajte svoje hranice a venujte sa práve tým, ktoré vám prinášajú prospech a efektivitu (mimochodom, pravidelné čítanie mailov nie je dobrý návyk). Budete prekvapení, čo dokáže 10 minútová prechádzka každé ráno.

Trochu nepohodlia

Poznáte to, nechce sa vám už vybaviť ten ďalší míting, alebo odpísať na posledných pár mailov? Je to nepohodlie, ktoré musíte však prekonať na to, aby ste si zlepšili svoj prácovný výkon v práci a posunuli svoju firmu o krok ďalej. Asi žiaden úspech sa nezaobišiel bez toho, aby človek vyšiel zo svojej komfortnej zóny.

Či už je to osobný rast alebo rast podniku, každému ďalšiemu úspechu predchádza vystúpenie z komfortnej zóny. Vo firme to môžu byť inovácie, ktoré prinášate na to, aby ste udržali krok s technológiami, či požiadavkami zákazníkov. Zamestnanci sa zase musia prispôsobiť novým procesom, na ktoré nie sú zvyknutí. To je však práve receptom pre úspešný rast podniku a zvýšenie efektivity v práci.

 

Poozrite si aj video ohľadom danných techník!

Prečítajte
si ďalej

BLOG

SAP Business ByDesign @#)%

SAP Business ByDesign – Čo je nové 2305

Čitať ďalej
Prekážky produktivity v práci

Prekážky produktivity: Prečo nie sme dostatočne produktivní?

Čitať ďalej
MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY?

KONTAKTUJTE NÁS