Digitálna transformácia je pojem, s ktorým sa dnes stretávame na každom rohu. Či už je to Metaverse, digitálne procesy vo firmách, alebo bežné aktivity v domácnosti, prechod do digitálu nás neminie. Väčšina našich každodenných procesov sa presúva do digitálneho svetu. Je dosť pravdepodobné, že aj vo vašej firme už riadi aspoň časť výroby nejaký robot, alebo máte automatizované vytváranie faktúr. Graf nižšie ukazuje predpoveď na najbližšie roky, ktorá opisuje koľko biliónov dolárov sa minie na digitálnu transformáciu vo svete.

Digitálna transformácia

Prečo digitálna transformácia nie je len trend?

Z grafu vyplýva, že do digitálu sa bude investovať viac a viac peňazí. To teda naznačuje aj to, že digitálna transformácia nie je len trend. Takže, ktoré trendy budú tie najdôležitejšie?

Umelá inteligencia bude nový normál

Už niekoľko rokov nám robia spoločnosť roboti, ktorí sa starajú o zákaznícku spokojnosť v chatbot oknách. A keď sa spýtate svojho mobilu, koľko je vonku stupňov, dostanete veľmi presnú odpoveď bez toho, aby ste museli mobil vziať do ruky. Dokonca aj Alexa vám už vie odprezentovať finančné reporty z vašej firmy vďaka SAP Business ByDesign a umelej inteligencii.

Spolupráca robotov a ľudí vo výrobe

Vo firmách pracuje už veľa zamestnancov, ktorí vo výrobe do istej miery pracujú s rôznymi robotmi, či digitálnymi zariadeniami. Firma môže jednoducho digitalizovať celý zásobovací reťazec. Zákazníci si tak vedia nakonfigurovať svoje produkty ešte pred kúpou.

Autá, domácnosť a nakupovanie

Z veľkej časti budú ovplyvnené aj naše domáce životy digitálnymi technológiami. Autá využívajú čoraz viac technológií a jazdenie na autopilotovi nie je až tak vzdialená budúcnosť. V domácnosti ovládame osvetlenie či teplotu pomocou hlasových asistentov a chladnička nám jednoducho povie, aké potraviny treba dokúpiť. Digitalizácia sa netýka len pracovného života, no hlavne toho osobného.

Práve kvôli týmto dôvodom sa firmy pripravujú na digitalizáciu: My v SNAPe tiež veríme, že nám digitalizácia ponúkne ešte veľa možností pre zlepšenie životov, či zjednodušenie práce. V SNAPe digitalizujeme firmy už dlhšiu dobu. Takéto firmy si prajú, aby to urobili už oveľa skôr. Preto neváhajte pripravte svoju firmu na budúcnosť už dnes.

Prečítajte
si ďalej

BLOG

SAP Business ByDesign @#)%

SAP Business ByDesign – Čo je nové 2305

Čitať ďalej
Prekážky produktivity v práci

Prekážky produktivity: Prečo nie sme dostatočne produktivní?

Čitať ďalej
MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY?

KONTAKTUJTE NÁS