V minulom blogu sme si povedali o technologockých výzvach, ktorým IT oddelenia budú čeliť v roku 2022. Či už je to nedostatok kvalitných IT profesionálov, alebo správa a výmena rôznych zastaralých systémov, firmy tomuto budú musieť čeliť skôr či neskôr.

Dnes prinášame pokračovanie článku a pozrieme sa na to, aké ďalšie výzvy nás môžu čakať, a ako im skúsiť čeliť.

3. Zvýšená kyberbezpečnosť (cybersecurity) a citlivosť dát s home office-om

Akonáhľe pandémia zasiahla celý svet, práve home office zachránil veľké množstvo firiem. Ľudia nemohli vyjsť z domova, no mohli z neho pracovať.

Napriek tomu, že takáto práca poskytla obrovské možnosti, priniesla so sebou aj isté výzvy. Ľudia sa pripájali cez svoju domácu sieť a pripájali svoje domáce zariadenia.

Čo najviac trápi IT riaditeľov sú úniky dát, ktoré môžu číhať na každom rohu. Takýto kybernetický útok môže na firmu prísť kedykoľvek. V takom prípade firma môže prísť o dôležité dáta, ktoré im už nikto nevráti naspäť.

Práve úniky dát môžu byť devastujúce pre firmu či už finančne alebo existenčne. Preto by malo každé IT oddelenie zabezpečiť to, že ich dáta sú ochránené najviac, ako to je možné.

4. Zvyšujúci sa význam “cloud computingu”

Bezpochyby, cloud sa stal neoddeliteľnou súčasťou IT a procesov v businesse. Aj to práve preto, lebo je to spoľahlivá a bezpečná cesta na vykonávanie mnohých processov v podnikaní.

Firmy, ktoré už na cloud prešli kompletne, si to nevedia vynachváliť a prináša im to obrovskú hodnotu. No toto všetko sa deje až po tom, čo sú všetky dáta umiestnené na cloude. Všetko jednoducho beží tak, ako má (možno aj lepšie).

Čo je ale skutočná výzva, je práve migrácia týchto dát na cloud. Práve transformácia z on-premise riešení na cloud vie spôsobiť bolesti hlavy mnohým IT riaditeľom. No ani na toto všetko nemusí vaša firma zostať sama. So spoľahlivým partnerom dokáže firma hľadko a plynulo prejsť na cloud.

5. Komplexnejšie systémy a procesy, ktoré pomáhajú firme rásť

Či už je to prechod na cloud, prepojenie bezpečnosť dát, či implementácia rôznych systémov, s veľkým rastom prichádza aj veľká zodpovednosť (pre IT oddelenie). Keď sa firma rozrastá na nové trhy, alebo naberá komplexnejšie infraštruktúry a systémy, musí to dokázať zmenežovať a ustáť.

Nemusí byť na to ale sama. S niektorými riešeniami a odborníkmi, ktorí tieto riešenia implementujú, to môže byť oveľa jednoduchšie. Odborník v danom segmente vie hneď identifikovať, kde všade to vo firme “bolí,” a navrhnúť správny liek.

Ako teda tieto výzvy zvládnuť?

Treba uznať, že tieto výzvy nie sú niečo, čo dokáže zvládnuť jeden človek. Je potrebné vytvoriť strategický plán, ako tieto výzvy atakovať a ako správne digitálne transformovať.

Na toto všetko nemusí firma zostať sama a môže všetky výzvy zvládnuť s pomocou spoľahlivého partnera.

S takýmto partnerom firma môže uspokojiť nie len svojich zamestnancov, zákazníkov, či dodávateľov. S rastom firmy porastie aj riešenie, ktoré partner navrhne a implementuje. Takéto riešenie následne odstráni veľké množstvo starostí, ktoré tieti výzvy spôsobujú. Preto, ak chcete vo firme zvládať rôzne výzvy a pracovať na tom, čo vás baví, naplánujte si bezplatnú konzultáciu a zistite ako vám s tým vieme pomôcť.

Prečítajte
si ďalej

BLOG

SAP Business ByDesign @#)%

SAP Business ByDesign – Čo je nové 2305

Čitať ďalej
Prekážky produktivity v práci

Prekážky produktivity: Prečo nie sme dostatočne produktivní?

Čitať ďalej
MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY?

KONTAKTUJTE NÁS