Nie len kvôli pandémii sa musia dnes firmy prispôsobovať technologickému porkoku. Každý deň pribúdajú nové nástroje pre zrýchlenie rastu, zvýšenie efektivity alebo šetrenie času. Ľudia pracujú z domu a sú online takmer neustále. No a spoločnosti sa s tým musia zmieriť. Musia sa prispôsobiť zmenám v technologickom svete, ktoré ich neminú.

Tieto zmeny musia však zvládať riaditeľia IT oddelení, či samotní riaditeľia firiem.

Prečo by sa mali firmy pripraviť na technologické výzvy v roku 2022?

Je rok 2022 a vy máte vo firme hneď niekoľko nástrojov. V jednom vytvárate faktúry pre zákazníka a v druhom monitorujete situáciu na sklade. V tých ďalších piatich ani neviete, o čo ide. Takýmto spôsobom sa vykonáva obrovské množstvo prenosu dát, ktoré sú dôležité pre firmu a pre jej správny rast. Nedajbože je ešte polovica vášej firmy na home office a vy muíte veriť, že dáta nikam neuniknú. Ceľkom strašideľná predstava, že?

O toto všetko sa musí niekto starať. Niekto musí riešiť tieto každodenné výzvy spojene s IT. Niekto musí stále dohliadať na to, či ten software je vlastne ešte aktuálny. Toto a ďalšie technologické výzvy sú dôležitou súčaťou chodu firmy. Na aké výzvy sa teda pripraviť

1. Nedostatok kvalitných IT profesionálov

Kvalitní ľudia sa hľadajú ťažko. No takí “IT-čkari” sú nedostatkový tovar na trhu práce. Ako väčšina firiem prechádza do digitálu, profesionáli v tomto odvetví sú dôležití pre udržateľný rast.

Firmy sú ochotné platiť za IT profesionálov. A určite sa nájde taká, ktorá je ochotná zaplatiť viac za toho skvelého programátora.

Preto, ak sa váš business posúva a rastie, bude vyžadovať takýchto ľudí viac a viac. Možno je však čas pouvaživať nad tým, ako takých ľudí dokážu zabezpečiť iné firmy. Aj keď tí spomínaní “IT-čkari” nebudú zamestnaní u vás.

2. Správa starších systémov, keď to už nezvládajú

Je úplne jedno, aký ste business. Pravdepodobné je, že máte vo firme niekoľko systémov, ktoré už nestíhajú vašim požiadavkám. Prípadne, zamestnanci už nemajú nervy na to nekonečné koliečko, ktoré sa točí na obrazovke.

Spravovanie takýchto systémov zožiera nie len čas, ale aj peniaze. Toto je veľká výzva pre firmy, pokiaľ sa nerozhodnú posunúť tieto systémy na vyšší level a investovať do niečoho, čo porastie s nimi.

Ako teda tieto výzvy zvládnuť?

Treba uznať, že tieto výzvy nie sú niečo, čo dokáže zvládnuť jeden človek. Je potrebné vytvoriť strategický plán, ako tieto výzvy atakovať a ako správne digitálne transformovať.

Na toto všetko nemusí firma zostať sama a môže všetky výzvy zvládnuť s pomocou spoľahlivého partnera.

S takýmto partnerom firma môže uspokojiť nie len svojich zamestnancov, zákazníkov, či dodávateľov. S rastom firmy porastie aj riešenie, ktoré partner navrhne a implementuje. Takéto riešenie následne odstráni veľké množstvo starostí, ktoré tieto výzvy spôsobujú. Preto, ak chcete vo firme zvládať rôzne výzvy a pracovať na tom, čo vás baví, naplánujte si bezplatnú konzultáciu a zistite ako vám s tým vieme pomôcť.

Prečítajte
si ďalej

BLOG

SAP Business ByDesign @#)%

SAP Business ByDesign – Čo je nové 2305

Čitať ďalej
Prekážky produktivity v práci

Prekážky produktivity: Prečo nie sme dostatočne produktivní?

Čitať ďalej
MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY?

KONTAKTUJTE NÁS