Ako sa bude meniť podnikanie vďaka umelej inteligencii?

 

To, že je digitálna transformácia viac ako trend, sme si povedali v tomto blogu. Umelá inteligencia však zohráva veľkú rolu v transformácii biznisu, ako ho poznáme dnes. Táto technológia zachraňuje životy v zdravotníctve, či zlepšuje zákaznícky zážitok v službách a cestovaní. Bežná firma sa však v blízkej budúcnosti pravdepodobne nevyhne automatizácii veľkého množstva procesov práve vďaka A.I. – umelej intelegencíi.

 

Čo je umelá inteligencia?

 

Systém umelej inteligencie je schopný pracovať autonómne a na základe predošlých krokov, vyhodnotí situáciu. Následne sa vďaka tomuto procesu dokáže adaptovať a vylepšovať jednotlivé výstupy.

 

Prečo je pre firmy prospešná?

 

V dnešnom svete využívame umelú inteligenciu v rôznych oblastiach života. Hey Alexa je jeden z príkladov, kedy zasahuje do nášho života, bez toho, aby sme si to uvedomovali. Vo firmách však umelá inteligencia spracováva obrovské množstvo dát, ktoré prichádza z rôznych zariadení (napríklad v továrni) do centrálnej jednotky. Umelá inteligencia však dokáže tieto dáta spracovať a interpretovať tak, aby boli zrozumiteľné pre bežného človeka.

 

Pranay Agrawal, CEO a spoluzakladateľ firmy Fractal predpovedá, že aj toto budú ktoky, ktoré spoločnosti budú musieť podstúpiť s pomocou umelej inteligencie.

 

 

umelá inteligencia

 

Zákazníci budú očakávať viac automatizovaných procesov

 

Vďaka veľkému rozmachu e-commerce si zákazníci zvykli na komunkáciu s chatbotmi a automatizovanými procesmi, ktoré A.I. poskytuje. Toto spôsobilo aj zvýšené očakávania od zákazníkov, ktorí sú naučení na to, že dostanú rýchlu a spolahlivú odpoveď na ich otázky.

 

Lepšiu skúsenosť zákazníkom ponúkajú firmy už vďaka presnejšiemu cieleniu reklám, personalizácii sociálnych sietí, či rôznym vychytávkam v službách či zdravotníctve.

 

Práve spomínaná Alexa (hlasový asistent od Amazonu) je skvelým príkladom, ako svoje návrhy prispôsobuje zákazníkom na základe ich predošlých preferencií. Alexa spracúva tieto dáta a vďaka tomu je schopná poskytnúť návrh na produkt, či vybrať hudbu, ktorá by sa vám mohla páčiť.

 

A.I. je nevyhnutná pre prechod do metaversu

 

S príchodom Web3 by sa firmy mali pripraviť aj na to, že veľká časť populácie pravdepodobne bude žiť “hybridným životom.” Najmä mladšie generácie, pre ktoré je “byť online” jednoducho veľmi prirodzené, postupne dorastajú a firmy si ich budú chcieť ustrážiť ako zákazníkov.

 

Svoje využitie si umelá inteligencia nájde aj v segmente metaversu a rozšírenej reality. Najmä vďaka marketingu, môžu firmy zasiahnuť svojich potenciálnych zákazníkov aj vo virtuálnych svetoch. Vytvorenie týchto svetov vyžaduje veľkú mieru automatizácie procesov spojenou s ľudským dizajnom. Vďaka našim preferenciám zanalyzuje umelá inteligencia to, čo nám má “hodiť pod nos” pre ešte lepší zážitok z aktivít v metaverse. Strojové učenie tak dokáže rozoznať to, čo sa nám páči a umiestniť našu virtuálnu osobu práve do relevantnej časti metaversu.

 

Okrem toho, nehrateľné postavy v hrách, ktoré doteraz nedisponovali veľkou mierou inteligencie či autonómie sa môžu vďaka A.I. vyvíjať a tak posunúť tento zážitok na úplne iný level. Otázkou je, do akej miery bude toto prínosné pre ľudí, a či budeme schopní umelú inteligenciu ovládať aj v budúcnosti.

Prečítajte
si ďalej

BLOG

SAP Business ByDesign @#)%

SAP Business ByDesign – Čo je nové 2305

Čitať ďalej
Prekážky produktivity v práci

Prekážky produktivity: Prečo nie sme dostatočne produktivní?

Čitať ďalej
MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY?

KONTAKTUJTE NÁS